Technické řešení

 

Klientovi (správci stránky) pro přístup do administrační části Floxe postačuje běžný internetový prohlížeč. Flox je vyvíjen pro Internet Explorer a Mozillu. Vizuální WYSIWYG editor je kompatibilní i s Mozillou, co je jediněčná vlastnost Floxe.

 

  • Web stránky generovány Floxem jsou zobrazitelné ve všech prohlížečích, na všech typech zařízení! Flox podporuje generování čistého validního XHTML kódu podle specifikací W3C konzorcia určujícího standardy pro web. Vaše stránky se zobrazí každému (problém nemají ani zrakově postižení na svých čtecích zařízeních). Nezáleží, zda si prohlížíte Váš web na PDA zařízení, mobilním telefonu nebo na laptopu, strukturovaný obsah webu bude báseň pro internetové vyhledavače a Váš web bude moderní i o 5 let! Tato vlastnost Verbalu je v prostředí současného trhu s redakčními systémy absolutní unikátností a žádný konkurenční systém nedodržuje standardy, které umožňují výše popsané výhody.

 

Flox je možné instalovat na webový server s OS Linux i Windows. Na straně serveru, tedy místa fyzického umístění Floxe a web stránky, je potřebný web server s podporou PHP a MySQL. Jde o Open Source produkty, nemusíte kupovat žádný drahý server.

 

Ve Floxu jsou použity následující technologie: PHP, MySQL, XHTML 1.0 STRICT, CSS 2 a DHTML vizuální editor fungující pod IE a Mozillou.