Reklama v katalozích

 

V ČR jsou katalogy např. Seznam, Atlas a Centrum, BožíCeny - seznam katalogů nalezete zde. Ve světě např. Google, Yahoo! a Open Directory Project DMOZ, ze kterého čerpá odkazy i vyhledavač Google.

 

  • Rozlišujeme placenou (některé zahraniční katalogy, i Yahoo!) a bezplatnou registraci (v ČR).
  • V katalozích se registruje odkaz na web podle tematické kategorie.
  • O zařazení odkazu rozhoduje pracovník internetového katalogu.
  • Registrace do katalogu trvá v ČR do 2-3 týdnů, v zahraničí i do půl roku.
  • V katalozích se budou registrovat i vaši konkurenti, odkaz z katalogu je významným zpětným odkazem.

 

Nevýhodou katalogů je jejich vlastní algoritmus seřazování odkazů.

 

Pokud je ve vaší kategorii veliká konkurence a šance, že se umístíte na první straně je nízká, doporučujeme si připlatit i reklamu v internetovém katalogu. Cena za reklamu se stanovuje podle konkurence na dané slovo a počtu jeho vyhledávaní za měsíc.

 

Po vytvoření nové web stránky doporučujeme zaregistrovat ji alespoň do nejdůležitějších internetových katalogů. Pomůže to zvýšit popularitu web stránky i ve fulltextových vyhledavačích (např.Google a Seznam).

 

Výsledkem bude:

 

  • vyšší návštěvnost nového webu
  • víc zákazníků
  • větší tržby z prodeje na internetu

 

Základní umístění odkazu je v katalogových vyhledavačích zdarma. Za přednostní umístění odkazu na první stránce nebo umístění loga firmy je potřeba připlatit. Registrace firemní web stránky v katalogu trvá delší dobu. Odkaz musí být manuálně překontrolován, až poté může být zařazen do katalogu.

 

Registrace do katalogových vyhledavačů

 

Pokud máte dostatek času, můžete zaregistrovat web stránku do internetových katalogů sami.
Nebo využijte naše služby: Zaregistrujeme nový web do 30 nejdůležitějších katalogových vyhledavačů v ČR. V případě zájmu nás prosím kontaktujte - http://reklama.byznysweb.cz/nabidka-registrace/internetove-vyhledavace-katalogy/

 

 


Registrace do slovenských katalogových vyhledavačů

 

Pokud chcete nabízet své zboží a služby i slovenské klientele, doporučujeme zaregistrovat web stránku i do slovenských internetových katalogů.

 

  • u většiny slovenských vyhledavačů není potřeba vlastnit slovenskou doménu něco.sk, ale na základě zkušeností doporučujeme zaregistrovat si slovenskou doménu (i z hlediska konkurence je lepší pojistit se)

 

  • Jestli máte dostatek času, můžete zaregistrovat web stránku do internetových katalogů sami.

 

Nebo využijte naše služby: Zaregistrujeme Váš nový web do 20 nejdůležitějších katalogových vyhledavačů v SR. Pokud si přejete zaregistrovat web do vyhledavačů, kontaktujte nás.