Vyhledávače a katalogy

Jaký je rozdíl mezi katalogem a vyhledávačem?

vyhledávače, registrace do katalogů, vyhledávače na internetu, pagerank

Za internetové katalogy považujeme weby, do kterých lidé registrují své web stránky. Obsahují více katagorií, ve kterých jsou zaevidovány odkazy na zaregistrované web stránky a e-shopy. Majitelé katalogů nebo administrátoři schvalují odkazy manuálně, proto schválení registrace do katalogů trvá i několik dní.

 

Odkazy z katalogů přidávají Vašemu webu tzv. ranky. PageRank je číslo, které ke každému URL (ke každé stránce) přiřadí míru relevantnosti. Někdy se pagerank označuje i jako Page Rank nebo PR (zdroj).

 

Registrace do katalogů, jako např. firmy.cz, je v případě vlastní registrace bez poplatku. Pokud však nemáte čas na registraci do katalogů, můžete si objednat doplňkovou službu.


Vyhledávače pracují na principu postupného přecházení všech webů a následného ukládání www stránek do paměti. Vyhledávače na internetu se orientují podle URL adresy. Pokud změníte URL identifikátor web stránky, vyhledávač zobrazuje chybu 404, protože nemůže najít stránku, kterou ma zaindexovanou v paměti. Registrace na internetové vyhledávače Vám přinese množství potenciálních zákazníků.

 

 

Mezi internetové vyhledávače patří Google, Seznam.